Dr. Gál Tibor - A MASZ Ultrafutó Bizottságának elnöke

Futó Kaland
2022.04.24. - 17:00
Lejátszás

20220424-182528

Tibor sok szálon kötődik a sporthoz. Már 6 évesen elkezdett futni, később közép- és hosszútávfutóként, triatlonistaként is versenyzett. A futószámokon kívül úszásban, kerékpárban, duatlonban, teniszben, lövészetben, párbajtőrben és tollaslabdában is kipróbálta magát. 11 évesen futott először félmaratont, majd 14 évesen 100 kilométert, és 15 évesen teljesítette első maratoni versenyét. 1995-ben és 1996-ban a berlini félmaratonon korosztályában első helyet ért el, ami hatalmas eredmény.

A Zrínyi Miklós Egyetem Katonai Főiskolai karán villamosmérnökként végzett, hivatásos tiszt lett, majd hadnaggyá avatták. Mérnöki és edzői végzettsége mellett műszaki és sporttudományi Phd végzettségeket is szerzett.

2001-ben súlyos autóbalesetet szenvedett, és már az is csoda, hogy túlélte. A következő másfél évben rengeteg műtéten esett át. A baleset után kezdett el a mozgáskoordinációja fejlesztésével foglalkozni, illetve kutatta, hogy milyen utakon tudná pótolni a sérülésekből fakadó különböző hiányosságokat.

8 évig volt a Saucony futómárka magyarországi forgalmazója. Később megalapította és 5 éven át vezette a Maratonman Depo futószaküzletet, ahol elsőként vezette be a számítógépes lábállás diagnosztikai rendszert a futócipők kiválasztásához.
Jelenleg a Runners’ Lab sportdiagnosztikai labor- és futóbolt tulajdonosa és vezetője. Mindemellett edzőként több sportágban is tevékenykedik, futóknak is ír edzéstervet.

A balesetből felépülve ma már búvárkodik, motorozik, ejtőernyőzik és bringázik. Nemrég egy interjúban ezt nyilatkozta: “Egy súlyos balesetből visszatérve aktívabb életet élek, mint a legtöbb ember, akivel nem történt hasonló. Az Ironmanen például csak bal lábbal tudom hajtani a bringát, a másikkal nem, így az tulajdonképpen csak holt súly, ezért speciális pedált kellett csináltatnom. Egyszerűen nincs olyan, hogy valamire azt mondjam, nem tudom megcsinálni.”