Az irodalomterápia nem csupán szövegek olvasásából, illetve befogadásából áll, hanem olyan írásgyakorlatokból is, melyek segítenek körülkeríteni és formába önteni a bennünk kavargó érzéseket. Amit leírunk, azzal magunkból merítünk. Hogy ezt miként tehetjük, hogyan találhatjuk meg a megfelelő szavakat, abban lesz segítségünkre Molnár Krisztina Rita új kötete. Mai adásunkban a szerzővel beszélgetünk.
"A könyv írásgyakorlatainak origója többnyire egy érdekes műalkotás, néha egy-egy természeti jelenség. Egy elgondolkodtató festmény vagy graffiti, egy szokatlan film, egy talán jól ismert vagy soha nem olvasott vers. A műalkotásokkal megismerkedni - az első fontos lépés az önmegismerő alkotás útján. Aztán belőlük kiindulva, segítségükkel már megtéve egy gondolatkört, elmerülve egy hangulatban - de saját belső nyomvonalunkon tovább haladva - létrehozhatjuk a saját szövegeinket. /.../ Szándékom ezekkel a játéknak, komolyabb elmerülésnek is tekinthető íráskísérletekkel mégis inkább az volt, hogy aki szeretne, felfedezhessen magában valamit, aminek addig nem volt tudatában. Mert nem találta meg a szavakat, csak a gyomrában feszítő érzést, vagy a torkában a gombócot, amit valami bizonytalan és ismeretlen gondolat vagy szorongás okozott.""
Molnár Krisztina Rita költő, író, tanár, múzeumpedagógus, évek óta tart kreatív írás műhelyeket, melyek célja, hogy: "az írás segítségével artikulálódjanak a végre kimondható, leírható érzések és gondolatok."