Két frissen lefóliázott mű: a Magyar mesék lázadó lányoknak és a Vérvonal - Étienne könyve kapcsán beszélgetünk arról, hogy kinek szól és mitől véd meg az irodalmi művek lefóliázása. Létezik-e olyan az irodalomban, hogy öncélú ábrázolás és mit jelent a valódi gyermekvédelem?
Az említett könyvek kiadója a honlapján mindkét kötet ismertetőjében feltünteti, hogy: "A HAGYOMÁNYOSTÓL ELTÉRŐ TARTALMÚ KÖNYV! "
Felmerül a kérdés, hogy mi is a hagyományos tartalom? Vajon olyan, mint egykor a hagyományos mosópor volt? Miként hat mindaz az olvasóra, ami eltér? A tudásszerzés, tanulás útja nem éppen az eltérő megismeréséről kellene, hogy szóljon?
Vendégünk: Miklya Luzsányi Mónika, aki immár kétszeresen lefóliázott szerző.
Miklya Luzsányi Mónika 1965-ben született Békéscsabán. Író, szerkesztő, pedagógus, szociáletika szakos teológus, Családbarát médiáért-díjas publicista. 2001-től rendszeresen publikál, írt novellákat, drámákat, történelmi regényeket – és sok-sok gyermek- és ifjúsági könyvet, valamint szerkesztett szöveggyűjteményt, tankönyvsorozatot, gyermekmagazint. Könyvei elsősorban a Móra, a Pagony és az Athenaeum Kiadónál jelennek meg.
Munkáiban kiválóan ötvözi a lehető legaktuálisabb kérdéseket a magas irodalmi megformáltsággal, legyen szó történelmi regényről, disztópiáról, szépirodalmi műről vagy meséről. Kiemelt érdeklődési körébe tartozik azoknak a személyes sorsoknak az ábrázolása, amely megmutatja egy-egy krízishelyzetben a helyes etikai döntések fontosságát. Szeret „alulnézetből” ábrázolni, olyan szereplőket, helyzeteket megmutatni, ami sokszor meglepő konklúzióra ösztönzi az olvasót.
Miklya Luzsányi Mónika honlapja: https://monikaluzsanyi.miklya.hu/
A beszélgetésben említett, Vérvonal - Étienne könyve című, lefóliázott könyv oldala a kiadónál: https://mora.hu/konyv/vervonal-etienne-konyve/